Основачот на Wikipedia се ожени со секретарката на Тони Блер (Фото)


 

Основачот на Wikipedia, Jimmy Wales (46) се ожени со секретарката на екс британскиот премиер Тони Блер, 40 годишната Kate Garvey.

На церемонијата во црквата Wesley’s во Лондон присуствуваа многу славни личности и политичари. Ова е трет брак на основачот на Wikipedia.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1