Остана по гаќи додека се сликаше со претседателката на Хрватска (ФОТО)


Во Националната и универзитетска библиотека во Загреб се оддржа свечено доделување на награда на Хрватскиот хелшински комитет по повод Меѓународниот ден на човековите права, а по доделувањето, традиционално следеше заедничко фотографирање на главниот гостин на настанот, претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ со членовите на Комитетот. И се би било вообичаено и не многу интересно, доколку претседателот на Комитетот, Иван Звонимир Чичак не го снајде неверојатна несреќа.zvonimir-cicak-bez-pantaloni

Имено, за време на „семејното фото“ панталоните на Чичак одеднаш му паднале до глуждовите и тој несвесен за целиот настан неколку моменти позирал со „спуштени“ панталони.

Кога сфатил што се случува, се наведнал да ги подигне, а целиот настан претседателката го следела со интерес.zvonimir-cicak-bez-pantaloni1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1