Отишла во полиција да го пријави, тој ја претепал пред станицата


post_rapeНа 20.12.2012 година, пријавениот дошол пред куќата на неговата поранешна 29-годишна девојка во Куманово, и упатувал навредливи зборови и закани по животот, како и по животот на нејзиниот татко.

Отишла да го пријави случајот во СВР Куманово, насилникот ја пресретнал пред влезот од зградата, вербално и се заканувал и физички ја нападнал удирајќи ја во пределот на главата, по што бил спречен од страна на полициски службеници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1