Изгласан буџетот за 2013


sobranie vnatre3

Собранието на Република Македонија со 65 гласа за и четири против попладнево го донесе Буџетот за 2013 година.

Буџетот го изгласаа 69 пратеници – 4 беа против

Изгласувањето на буџетот беше поздравено со громогласен аплауз.

Ова го правиме за граѓаните на Македонија, изјави првиот парламентарец Вељаноски

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1