Откажани летови и доцнења поради маглата на аеродромот во Скопје


Поради магла изутрината летот за Истанбул од аеродромот „Александар Велики“ во Скопје на турскиот авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ е откажан.

Како што е наведено на веб страницата на аеродромот, со задоцнување се очекува да слетаат и авионите од Цирих и Франкфурт.

aerodrom magla1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1