На Водно сонце – Скопје се гуши во магла


Загаденоста на воздухот изутринава во Скопје е на високо ниво, покажува веб-порталот за квалитетот на воздухот на Министерството за животна средина.

Воздухот е најзагаден во Тетово, каде има многу високо загадување. По Тетово следат Скопје, Велес и Куманово.

И додека Скопје се гуши во магла, на Водно грее сонце

magla

skvodnio

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1