Отстранети шаторите на „Македонија блокира“


Отстранети се шаторите на „Македонија блокира3 пред Собранието, а екипи на Комунална хигиена Скопје ги чистеа остатоците од кампот утринава.

Приврзаниците на „Македонија блокира“ кои се противат на уставните измени 24 часа го блокираа просторот пред Собранието.

Минатата недела се помалку луѓе имаше во кампот, а до синоќа таму се наоѓаа само поставените шатори

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1