Ова е Мис на Македонија 2014 (ФОТО)


Струмичанката Ана-Марија Таневска беше прогласена за Мис на Македонија 2014 за Мис на Кичево, на изборот што беше организиран во клубот Имиџ во Кичево, пренесува Нова Македонија.

mis makedonija 2За прва придружничка на Таневска беше прогласена скопјанката Паола Анжиќ а како втора придружничка  Ивана Ѓорѓиевска од Струга.

За Мис шарм беше прогласена Сара Симиќ, а како најфотогенична девојка на изборот беше  прилепчанката, Адреа Николоска.

Седумнаесет годишната Ана-Марија Таневска рече дека сака да биде заштитно лица на Мото-ГП, го обожава мото спортот и најдобриот во кралската класа Шпанецот, Марк Маркез.

Вози мотоцикл и очекува во блиска иднина и таа да излезе на тркачката патека, и призна дека можеби тоа ќе се случи на патеката во Кичево.

Ана Марија-Таневска веќе од поодамна се закити со признанието зимска убавица

mis makedonija 3

ana-mar

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1