Велешанка фрлила отпушок од цигара во канта полна со бензин – се запалила цистерна


Велешанка фрлила отпушок од цигара во пластична канта полна со бензин. Кога кантата букнала во оган, ја турнала со нога….

cigaraНа 27.07.2014 година во Велес на м.в. „Речани“, поточно на плацот, сопственост на З.Х.(50) од Велес, С.Б.(42) од Велес, движејќи се покрај ТМВ„Сканија“-цистерна, фрлила отпушок од цигара.По кратко време забележала пожар на пластична канта полна со бензин која била оставена во близина на цистерната, по што ја турнала со нога.

Пожарот ги зафатил трите гуми од ТМВ.

При обид да го изгаснат пожарот, С.Б. и З.Х. се здобиле со повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот – соопштија од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1