Ова е монструмот од Италија – заразил над 30 жени со СИДА а меѓу заразените и бебенце (Видео)


Италијанецот заразен со ХИВ вирус, Валентино Талуто, осуден е на 24 години затворска казна поради тоа што за помалку од десет години намерно заразил триесетина жени со вирусот.

Од обвинението за „ширење на епидемија“ – прво во Италија за која што обвинителството бараше доживотна затворска казна, 33-годишниот Талуто сепак успеа „да се спаси“, па беше прогласен за виновен за нанесување на тешки повреди на повеќе жртви.

Талуто своите жртви ги наоѓал на социјалните мрежи и на интернет страниците за запознавање. Многу меѓу нив биле студентки, а некои и биле омажени. Најмладата жртва имала само 14 години кога започнала нивната врска, а најстарата имала 40 години.

За време на судењето, монструмот од Италија не изразил никакво жалење за тоа што го сторил.


Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1