Ова е најстрашната спортистка во Сочи


Естонката Грета Гејм (21) е веројатно најстрашниот спортист кој некогаш натпреварувал на Олимписките игри, судејќи според нејзините слики кои  циркулираат на интернет.

Поради воочливите светлоплави контактни леќи кои ги носеше додека се натпреваруваше во конкуренција во биатлон, таа изгледаше повеќе како вампир или цртан лик.

Зомби леќите кои ги носеше, всушност се продаваат во целиот град.  Можеби тоа е нејзиниот тактика беше да ги заплаши противниците и да на тој начин победи, но досега само успеа да го привлече вниманието на јавноста како најстрашниот натпреварувач Олимписките игри.

1135566-olim

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1