Ова е најубавото дете на светот (Фото)


Кристина Пименова е најубавото дете на светот. Не, тоа не го мисли само нејзината мајка. Таа веќе има два милиони обожаватели, а има само осум години.

Кристина е родена во Москва, а првата година од животот ја поминала во Мец во Франција каде луѓето постојано и зборувале дека е родена да биде модел. Првата ревија ја имала на само тригодишна возраст и оттогаш не застанала!

Малата убавица веќе се нашла на насловната страница на детската верзија на магазинот „Вог“, а веќе ги рекламирала „Бенетон“ и Роберто Кавали.

kristikristina11-480x721
kristin-480x583

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1