Ова е убиената докторка од скопските клиники


Ј.М.С (53), лекарка од Скопје која работела на Клиниката за нефрологија, синоќа е најдена мртва синоќа во нејзиниот дом на улицата Елисие Поповски, соопшти полицијата.doktorka ubiena

Полициски извори на ТВ 21 велат дека нејзиниот сопруг бил повикан на разговор.

Жената имала повреди од нож во вратот исеченици по рацете, како и исечени вени на рацете. Tелото на починатата е предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1