Ова ќе ве израдува – парното не поскапува туку ПОЕВТИНУВА


Цената на топлинската енергија за домаќинствата кои ги користа услугите на Балкан Енерџи Груп (БЕГ) од 1-ви август би требало да се намали за 4,67 отсто.

radijatorВаков предлог во средата даде Регулаторната комисија за енергетика најавувајќи дека конечната одлука ќе биде донесена во четврток, со тоа што се можни минимално корекции на предложениот процент за намалување.

Истовремено Регулаторната комисија предлага цената на парното греење за останатите корисници  на БЕГ да се намали за 16,6 отсто.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1