Ова не сте го виделе: Еве како се снимаше Сулејман Величенствениот (Видео)


sulejman-velicanstveni-foto-youtube-1411589248-574099Султанот Сулејман на власт дошол кога имал 26 години и владеел 46 години. Бил најважниот осланлиски владетел кој освојувал по Европа и Азија. Серијата е многу популарна на Балканот –  а еве како се снимала

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1