Ова се 10-те финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија


Ова се 10-те финалисти кои вчера се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив.

1.Грција

2.Белорусија

3.Србија

4.Кипар

5.Естонија

6.Република Чешка

7.Австралија

8.Исланд

9.Сан Марино

10.Словенија

Македонија годинава ја претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“ која ќе ја видиме во четврток во втората полуфинална вечер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1