Ова се браќата кои пукаа во докторот на Клинички


Абдул К. Н. (1979) и Имер Н. (1981)  од Скопје, вчера беа приведени по пукањето во Клиничкиот центар во Скопје во кое еден доктор заврши со прострелна рана.

Foto - Sitel

Foto – Sitel

Тие утрово беа изведени на распит пред Судот откако Министерството за внатрешни работи им поднесе кривични пријави.

Триесет и четири годишниот Имер Н. заработи кривична поради убиство во обид и недозволено тргување и држење на оружје, додека неговиот брат Абдул К.Н. (36) за соизвршителство при убиство во обид, напад на службено лице и насилство.

По приведувањето во полициска станица двајцата во целост го појасниле делото. Второпријавениот Абдул и претходно и е познат на полицијата, против него веќе е поднесена кривична пријава за сторени две дела, тешка кражба.

Foto - Sitel

Foto – Sitel

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1