Ова се наследниците на цар Самоил – Италијанци се, открил со ДНК бугарски научник


Андреа и Свева Миструци ди Фризинга се живите наследници на цар Самуил има живи наследници, покажало италијанското генетското истражување за наследниците на познатиот освојувач, објави бугарското списание 168 часа, пренесува ПлусИнфо.

car-samoil1

 

Овој наод е потврден и од д-р Георги Генов од Институтот за историја на Бугарската академија кој во своите низа истражувања имал сознанија дека Самоил имал живи роднини во ЕУ.

Image_4448859_6Image_4448858_6

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1