Ова се осомничените за местење на Скопскиот фестивал


Композиторот и пејач Јован Јованов, менаџерот и сопственик на „План Б“ продукција, Кристијан Стефановски, неговиот брат Игор и Борис Видески сопственик на фирмата „Видекс“ која го организирала телевоутингот, се осомничени за местење на Скопскиот фестивал, тврди „Прес 24“ повикувајќи се на полициски извори.

osomniceni

 

Претходно МВР потврди дека во голема акција на распит во полиција се приведени познати личности кај кои биле пронајдени голем број на СИМ картички со кои се вршела измама во гласањето на „Скопски фестивал“.

СМС-картичките се купувале од сите три мобилни оператори Четврица ќе се гонат кривично за злосторничко здружување и компјутерски криминал околу сомнението дека местеле гласови за Скопскиот фестивал, соопштија од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1