Оваа згодна риба се вика Кујтим – првиот Албанец што стана женско (Видео)


edona-dzejmsКујтим Шеху од Сува река Косово, сега се вика  Едона Џејмс и живее во Германија – тој е првиот Албанец што го смени полот.

На 6 години се преселил во Германија и работи во шоу бизнисот и како манекенка. При пластичните операции имал една желба – ОГРОМНИ ГРАДИ.

Отсекогаш се чуствував како жена, и затоа имав проблеми на училиште.

Од мала си играв само со кукли и фустанчиња и не ме интересираа машките работи, вели Кујтим.

-Јас сум од Сува Река, но пораснав во Германија каде емигрирав кога имав шест години. Родена сум како маж, но во главата бев женско. Уште од детството мислев и живеев како жена, а поради осудата од околината никогаш нема да се вратам на Косово- вели Кујтим односно Едона.

Кујтим го сменил полот во Германија, а вели дека неговото конзервативно семејство пружило голем отпор на неговата одлука затоа што очекувало тој како нивни син да им донесе многу внучиња. Но, на крајот семејството сепак попуштило.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1