Трогателно: Сакале да го тргнат од загадениот воздух – Ова е најмладиот патник на малезискиот Боинг 777


трагичната приказна за малезискиот Боинг 777 кој исчезна на 08. 03 се уште го потресува светот. Медиумите пренесуваат различни детали од големата трагедија, па така се објавени и фотографии од најмалиот патник, 2 годишниот Моенг Ванг.

boeing-777-najmadji-putnik

Детето патувало со своите родители. По неколку месеци загаден воздух во Пекинг детенцето имало проблеми со дишење и родителите одлучиле да го тргнат од загадениот воздух. Заминале на одмор во Малезија. Со малезискиот авион се враќале дома. Во авионот имало вкупно 153 патници од Кина.

Ги бара цел свет – кои се патниците од малезискиот авион?
Патниците останале без кислород – Пилотот не бил во состојба да лета, го напуштила жената

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1