Овие 10 интернет страници се опасни за вашиот компjутер


Пребарувањето на интернет не секогаш е безбедно, а еден покрешен клик може да ви ви ги донесе непосакуваните вируси кои не само што можат да предизвикаат штети во вашиот компјутер, туку можат да ги крадат вашите податоци, да ве следат, снимаат итн.

internetИстражувањето на компанијата „Солушнари“ открива кои интернет страници треба да ги избегнувате ако не сакате да го заразите вашиот компјутер и да ви бидат украдени податоците.

Табелата содржи десет интернет страници кои можат да бидат екстремно опасни за вашиот компјутер и кои хакерите најчесто ги користат како бази за пренесување вируси.

НоваТв

stranici opasni

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1