Овој Велешанец една недела се води како исчезнат


8D10F07CA96395449F50C83BDD33AD27Четириесет и шестгодишниот велешанец Ганчо Симсаров веќе една недела се води како исчезнато лице. Тој минатиот четврток излегол од дома облечен во сини фармерки, патики и црна јакна – монтка. Симсаров е висок околу 170 сантиметри и има кратка црна коса.

076/563-440та полиција и неговото семејство апелираат до сите граѓани кои го виделе или пак имаат било каква информација да се јават во најблиската полициска станица или пак на бројот 076/563-440.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1