Падна најбараниот нарко – шверцер во Европа


458056a1626cc23a0cb38659d60a89e3Во Богота е уапсен човекот кој се смета за најбаран нарко-шверцер во Европа, соопшти колумбиското Министерство за одбрана.

Според нив, Роберто Панунци кој се смета за еден од шефовите на калабриската мафија, доставувал секој месец по околу два тона кокаин на европскиот континент.

Во соопштението се вели дека Панунци кој патувал со лажен пасош на Венецуела, бил приведен со помош на Агенцијата за борба со наркотици на САД.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1