И да врне и да вее – викенд се тера во Грција – повторно гужви на граница (Фото)


Хаос на двете страни на граничниот премин „Богородица“ со соседна Грција.

Според информациите на Плусинфо, македонските и грчките царински и полициски служби се соочуваат со река од возила кои одат или се враќаат од Грција. Порталот пренесува дека за излез од Македонија се чека околу 20 минути, додека за влез во Грција туристите се соочуваат со уште подолги колони.  Колоната е голема и од другата страна на границата, за излез од Грција.

Foto – Plus info

granica guzva bogorodica

IMAG0441

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1