Падна снег во Македонија – првиот снег на Попова Шапка ФОТО


Нестабилното време и ниските температури што го зафатија регионот придонесоа во Македонија да падне и првиот снег на Попова Шапка, пишува Денешен

Инаку, времето во Македонија ќе биде променливо и свежо со локални врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде до 8 степени, а максималната до 21 степен.

Температурен шок: Какво време не очекува во следните денови?

sapka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1