ПАНИКА на Ада: СОМ каснал човек додека пливал


Еден посетител на Ада, пријавил дека нешто го каснало во Савско Езеро. Бранко Крсмановиќ вели дека во неделата околу 18 часот го каснал сом за ногата. „Бев на плажата кај Цип. Кога излегував од водата, почувствував силна болка. Течеше крв.Ada-Ciganlija-7-670x446-620x350

Според српските медиуми Бранко Крсмановиќ пријавил дека во неделата додека пливал на Ада, сом го каснал за ногата.

„Кога излегував од водата, некаде на 1,6 метар осетив силен гриз. Имаше и крв. Отидов кај спасувачите кои ми ја преврезоа раната и ми ставија јод. Потоа бев до болница, каде примив тетанус“, кажува капач за српските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1