Тргнале на свадба завршиле под шлепер- oва е загинатото момче


Недељко и неговиот брат Невен кои патуваа од Австрија во Лесковец на свадба, кога нивното Ауди влета во шлепер.

Nedeljko-Djukic-620x350

21-годишниот Недељко Џукиќ за жал и покрај напорите на лекарите починал во Клиниката во Белград. Неговиот татко се обидувал и со специјален авион да го пренесе на лекување во Виена, но поради сериозноста на повредите и неговата состојба тоа не било возможно.

Против возачот на шлеперот кој возел во спротивна лента е поднесена кривична пријава.

Страшната сообраќајка се случи на 2 август и го зави Балканот во црно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1