Страшна несреќа ја потресе Македонија- загина 3-годишно дете


Тригодишно дете почина во сообраќајна несреќа која се случи околу 20,30 часот на регионалниот пат Страцин – Кратово во село Туралево.soobrakajka-trkalo500

Станува збор за четириесет и петгодишниот Миле С. од село Подржкоњ кај Крива Паланка кој управувајќи со ПМВ „Мерцедес“ со бугарски регистарски таблици удрил во тригодишниот Стефан.

Детенцето починало на лице место.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1