Паника во Белград: Најдени десет рачни бомби на аеродром


Припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија рано утринава на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград за време на прегледувањето на поштата нашле десет училишни рачни бомби.aerodrombelgrad

Најдена е и училишна противпешадиска мина без експлозивно полнење, се додава во соопштението на МВР.

За настанот е информирна надлежниот обвинител, а полицијата продолжува со истражување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1