Парното ја запали претседателската вила во Охрид


Во резиденцијалната вила „Македонија“ во Охрид синоќа околу 18 часот избувнал пожар при стартување на системот за парно греење.
Веднаш е повикана територијалната протиовпожарна екипа, која по брза интервенција го локализирала и изгасила пожарот.

Повредени нема, а по синоќешниот првичен увид, надлежните служби денеска ги утврдуваат причините за пожарот и материјалната штета.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1