Пациент починал, во торба оставил десетици илјади марки


Во белодробниот оддел на ЈУ Болница Добој докторите пријавиле несекојдневен настан.

Како што пишува ATV, пациент починал и оставил десетици илјади марки, кои по неговата смрт нема кој да ги земе.

Болницата е во потрага по наследниците на Јове Ќулибрк роден 1949 година со адреса во Дервента. Тој лежел во болницата од крајот на октомври, а починал минатито викенд.

Тој наводно бил роден во Петровац, а по професија бил рударски инженер. Во болница дошол со упат, но без осигурување и со сам оеден телефонски број.

Информиран е надлежниот Центар за социјална работа, кој ги превземал обврските околу погребот. Полицијата би требало да помогне за да се најде наследникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1