Пазарна затворила една од познатите дискотеки за Нова година


Клуч на врата за еден од најпознатите ноќни клубови во Македонија. Пазарната инспекција денеска на пладне ја затворила кумановската дискотека Лолипоп, позната по несекојдневни забави. Менаџерскиот тим информацијата ја објави на официјалната фан страна, но нема детали, од кои причини инспекторите се решиле на ваков чекор.

Прес24

kluc disko

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1