Пазарната инспекција ги трга дивите продавачи од скопски Бит Пазар


pazarna inspekcijaВо акцијата која трае неколку дена со цел сузбивање на сивата економија, се отстрануваат дивите продавачи на скопски Бит Пазар, за да можат да продаваат оние кои ги имаат платено давачките кон државата.

Од пазарната инспексција потврдуваат дека за реализација на акцијата побарале и асиистенција од полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1