Педофил од Македонија уапсен во Швајцарија


Швајцарската полиција уапси македонски државјанин баран со меѓународна потерница за педофилија.

 Се работи за 24-годишен Македонец чиј идентитет не се наведува, кој бил уапсен на швајцарско-германската граница, јавува прес 24.

„Македонецот е обвинет за сексуални акти со деца. При рутинска контрола, полицијата го идентификувала, уапсила и го спровела во затвор. Случајот сега е во рацете на јавното обвинителство на Базел“, јави албанската агенција „Прешева сот“ ,од Швајцарија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1