Педофилот кој злоупотреби 200 деца убиен во затвор


Ричард Хакл, еден од најлошите педофили во историјата на Велика Британија, избоден е во својата ќелија во затвор.

Тој во 2016 година беше осуден на 22 доживотни затворски казни, поради сексуално злоставување на 191 дете.

Тој е пронајден мртов во ќелијата во затворот ХМП во Јоркшир, а бил убиен си импровизиран нож.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1