Пејач и пеел по телефон, па починала – тоа и било последната желба


Триона Присли (15) боледуваше од цистична фиброза и минатата недела состојбата се повеќе и се влошувала.

pejacСо помош на своите пријатели, семејството и Твитер дојде до младиот англиски музичар Ед Ширан, кого Триона многу го сакала.

Со Хаштаг#SongFotTri и малку труд, музичарот дознал дека Триона сака пред смртта да и ја испее нејзината омилена песна „Little Bird“.

Ед во вторникот и се јавил на Триона во болницата. Додека и пеел, таа заспала и неколку минути после тоа починала, пишува Индекс.

Нејзиниот брат разговарал со Индепендент и официјално му се заблагодарил на Ширан.

– Тоа што ни го даде на нас и неа беше преубав последен заеднички момент, рече тој.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1