Пејачот Џани среде ресторан претепал девојка – и ја удрил главата од маса


Пејачот Радиша Трајковиќ Џани, неодамана во еден ресторан во Белград претепал една девојка , која таа вечер му правела друштво во истиот ресторан.

Џани во ресторанот дошол видно расположен и никој не можел ниту да претпостави што ќе се случи.Тој со неговата пријателка и уште една девојка влегоа во ресторанот ои нарачаа вечера и пиење, па малку се опуштија а тој почна да се однесува непримерно, што не ме зачуди многу, зошто често го гледам таму и таков е кога ќе испие малку повеќе- рекол свдок кој се затекнал на местото.

-Седеше на масата и се држеше за лицето кое и беше крваво- рекол очевидецот

-Во еден момент Џани почна да ја навредува пријателката и велеше, глупачо, неблагодарна ку*во а потоа почна и пожестоко да ја навредува. Во еен момент рече „те научив што е ресторан и те научив како да користиш вилушка, ќе те вратам од селото каде што те извадив, ти мене ќе ме зезаш“ а кога се обиде да му возврати, тој ја фати за коса и неколку пати и ја удри главата од маса- рекол сведокот а обезбедувањето го изнело надвор додека девојката со крваво лице и плачејќи останала да седи внатре.

-Молеше да го пуштат внатре за да се ивзвини и ветуваше дека нема д анправи ништо лошо, иако сите го знаат каков е кога малку повече ќе испие, таму е редовен муштерија во последните шест години. Откако го пуштија внатре неможевме да поверуваме што направи, пријде до девојката која сеуште плачеше и почна да и се извинува и да ја бакнува. Најпрвин таа го буткаше и му велеше да с тргне, но после неколку убави зборови кои Џани и ги кажа тие сепа заминаа заедно- открил сведок.

За да ја потврдат приказната српски Курир неколку пати се обидел да стапи во контакт со пејачот но тој не одгооврил ниту на повиците ниту пак на пораките.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1