Пендаровски нападнат од активисти на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче (Видео)


Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ, Стево Пендаровски, кој денеска беше на средби со граѓаните во скопската населба Лисиче, беше вербално нападнат од, како што велат од СДСМ, активист на владејачката партија, јавува А1оН.

Screenshot_228-621x320По вербалните провокации, избегнати се посериозни последици, велат од опозициската партија. Случајот попладнево е регистриран од полицијата.

СДСМ бара од МВР ефективно расчистување, а од институциите обезбедување услови за непречено одвивање на предизборните активности на сите субјекти во изборниот процес.

Видео – А1Он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1