Пендаровски сака ТВ дуел со Иванов


Пендаровски ја критикуваше актуелната власт дека придонела за големата бројка на иселени лица од земјава.

ivanov- pendarovski

Во последните шест години, како што рече, повеќе луѓе ја напуштиле Македонија, отколку во периодот 1991-96, кога државата била несигурна.

Повикувајќи на масовност на денот изборите, Пендаровски наведе дека е време за промени и за, како што рече, „свеж ветер во политиката, а таква шанса се пружа на 13 април“.
На митингот во Гостивар Пендаровски истакна и дека прифаќа ТВ-дуел со неговиот противкандидат Ѓорѓе Иванов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1