Пендаровски се сретна со Александар Сорос во Париз


За време на претстојот во Париз, каде имаше средба и со францускиот претседател Макрон, македонскиот претседателт, Стево Пендаровски се сретнал со синот на Џорџ Сорос, Александар.

,, Продуктивна средба со Александар Сорос за време на мојата посета на Париз и размена на мислења за актуелните состојби во регионот. Александар ме информираше за тековните програми на Фондацијата Отворено општество во регионот, со акцент на програмите за поддршка на развојот на младите луѓе“-е објавено на ФБ страницата на Претседателот на РСМ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1