Пензионери се степале во автобус на ЈСП


penzioneri-vo-jsp-banskolieПензионери се степале во автобус на ЈСП. Очевидци за Press24 велат дека тепачката се случила утрово на Битпазар во автобусот со број 66Б кој оди кон селото Дељадровци.

Пензионерите според очевидците се скарале за празно место во автобусот, по што почнале да се маваат со компири.

Очевидецот вели дека ова не е прв пат да се случи тепачка во автобус меѓу пензионери, особено во деновите кога за нов возењето е бесплатно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1