Перо Антиќ позира со македонското знаме во реклама за НБА (ФОТО)


Македонскиот кошаркарски интернационалец, Перо Антиќ, кој е веќе во САД во очекување на подготовките за новата сезона во дресот на Атланта хокс во НБА-лигата, деновиве имаше фотосесија за потребите на маркетингот на најсилната лига во светот, каде што позираше со макеоднското знаме околу себе.

Пред Антиќ е втората сезона во НБА-конкуренцијата, во која влегува како еден од играчите од кои се очекува да направат бум и да имаат голем придонес во играта на својот тим, без разлика на релативно малата минутажа која се очекува да ја добијат.

lja_2692-624x399 antic-2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1