Петок – 14 јуни пред Духовден, неработен за граѓаните од православна вероисповед


Петок (14 јуни) пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Како што соопшти Министерството за труд и социјална политика, прогласувањето на неработниот ден е согласно Законот за празници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1