Плоден Штип – 100 бебиња за еден месец


Статистиката на Клиничката болница во Штип покажува неверојатни податоци. За само еден месец, во октомври, во овој град се родени 100 бебиња, јавува Курир.

 

Дневно се раѓаче во просек по 3 бебиња. Марина Шуманска која е портпарол во болницата вели дека се зголемува бројот на родени бебиња поради што се радосни сите во клиниката.

Ваквите бројки говорат за подобрување на состојбата, со можност за конечно запирање на падот на наталитетот во земјава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1