По 15 месеци Боки-13 од Шутка оди во домашен притвор


На Бојан Јовановски му се укинува мерката притвор и му се определува мерката куќен притвор откако Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата на обвинетиот Боки-13.

Апелациониот суд Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави решение КОКЖ – 68/20 со кое жалбата на обвинетиот Б.Ј., осуден со првостепена пресуда по предметот КОК бр. 116/19 во јавноста познат како „Рекет“, изјавена преку неговиот бранител, се уважува.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1