По номинацијата на Заев, Милчин порачува: За Нобелова награда беа номинирани и Хитлер, Сталин и Мусолини!


Премиерот Зоран Заев доби номинација за Нобеловата награда.

Поранешниот прв човек на СОРОС Македонија, Владимир Милчин на Фејсбук сподели вест која говори дека номинација за Нобелова награда имаат добиено Хитлер, Сталин и Мусолини.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1