По ова видео ќе внимавате како се однесувате


unnamedНе се децата никогаш виновни за нивното однесување. Тие во еден период и фаза од нивното растење се буквално како „сунѓери“, впиваат се од нивната околина.

Доколку сте родител вашето дете ве нервира со некои постапки или ве разочарува во некои ситуации, не ја префрлајте вината на детето туку превземете ја вие, како родител.

Погледнете го следново видео и се ќе ви стане јасно…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1