Почина актерот Васил Шишков


Вечерва почина актерот Васил Шишков. Тој е роден 1970 година, јави А1 он..

vasil siskov

Шишков на македонската театарска сцена работи од 1991 година, а има настапувано и во повеќе македонски филмови,Тој глумеше ролји во серијалот Македонски народни приказни, и во филмовите „Џипси меџик“, „Бог да ги убие шпионите“, …

Околностите под кои починал актерот Шишков се уште не се познати, оваа информација ја потврдиле негови колеги актери за порталот.

Васил е син на легендата на македонското актертво Ристо Шишков

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1