ВНИМАВАЈТЕ: ОВА е новиот вирус на Фејсбук – СО САМОТО КЛИКАЊЕ СЕ ЗАРАЗУВАТЕ


На Фејсбук се појави нов вирус кој се заканува да им ги загрози профилите на корисниците.

Прво ви излегува нотификација дека некој од вашите пријатели, со уште неколкумина, ве тагирал на одреден линк, и кога ќе го отворите линкот, вирусот станува активен.porno-virus

Така што, доколку ви стигне нешто од ваков тип, никако не кликајте на линкот на кој сте тагирани, бидејќи се работи за таканаречен „порно вирус“.

Овој вирус моментално е многу активен на Фејсбук, и од минута во минута расте бројот на корисници кои се „заразени“ со истиот, така што, бидете многу внимателни.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1